Nie masz pomysłu na sobotę, a prognozy pogody zapowiadające nawałnice, ulewy, wichury nie są Ci straszne? Zapraszamy na Test Coopera – Stadion RKS SKRA Warszawa ul. Wawelska 5 w godzinach 12:00 – 16:00 testy startują co 20 minut. (na testy w godzinach 10 – 12 brak już wolnych miejsc).
Zapytasz co to takiego ten Test Coopera ?
Dopiero co były egzaminy gimnazjalisty, Wielki Test Wiedzy o Unii Europejskiej, matura trwa, spam zachęca do badania inteligencji, a tu kolejny sprawdzian – znowu każą uruchomić szare komórki, a tu weekend – upragniony czas na odpoczynek po ciężkim tygodniu.
Jeżeli nie wiesz co to Test Coopera to znaczy, że albo na WF przynosiłeś zwolnienie, albo Twój nauczyciel WF nie przykładał się do prowadzonych lekcji.
Test Coopera to próba wytrzymałościowa, która sprawdza na jakim poziomie jest Twoja kondycja. Jest bardzo prosta i wymaga od Ciebie jedynie silnej woli i pokonania jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Możesz biec, iść, maszerować byle się nie zatrzymać. Następnie z tabel przygotowanych przez Kenetha Coopera uwzględniających Twoją płeć, wiek i pokonany dystans odczytasz poziom swojej sprawności fizycznej.
12 minut to przecież bardzo mało czasu, niejeden blok reklamowy w telewizji trwa dłużej.
Każdy w ciągu tej chwili stawia sobie inne wyzwania – pokonać 2 000 m, 3000 m, jeszcze jedno kółko, kolejne 50 metrów. Niezależnie od naszej kondycji podczas Testu walczymy tylko z sobą, ze swoimi słabościami, bo wynik jest tylko dla nas, żeby sprawdzić samego siebie. Dlatego w Teście zwycięża każdy, kto weźmie w nim udział. Stąd dla każdego mamy przygotowane dyplomy. Dla sportowca rekordem będzie to 4000 m, dla osoby spędzającej wolny czas przed telewizorem rekordem może okazać się 1600 m.
Liczymy na to, że udział w Teście Coopera zmotywuje Was do regularnej aktywności fizycznej. Akcję organizujemy dwa razy do roku na wiosnę i na jesieni: tak aby każdy mógł porównać swoje wyniki i sprawdzić jak jego codzienna aktywność fizyczna wpływa na jego kondycję.
Warszawski Test Coopera dla Wszystkich organizowany jest od października 2010 r. dwa razy do roku (na wiosnę i na jesieni), jest więc to ósma edycja. Zapraszamy do rejestracji przez system internetowy www.testcoopera.pl/warszawa/ . Wiemy, że najwięcej osób przychodzi rano, dlatego przypominamy jesteśmy na stadionie SKRY do godziny 16:00 (ostatni Test startuje o 15:40) Testy startują co 20 minut. Nie musicie 000_263203_405750139532412_1588064407_nsię tłoczyć rano w kolejce, przyjdzie po godzinie 13, 14 wtedy możecie pobiec w mniejszej grupie. Nie bójcie się: dla każdego wystarczy dyplomów. Mamy także bezpłatne wejściówki na treningi z Boot Camp Polska.
Akcja Test Coopera dla Wszystkich organizowana jest finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Promowania Sprawności Fizycznej. Pokonaliśmy wspólnie z ponad dwudziestoma dwoma tysiącami uczestników prawie pięćdziesiąt pięć tysięcy kilometrów, czyli okrążyliśmy kulę ziemską niemal półtora razy.
Wiosenna edycja to 22 obiekty. Za nami ponad 800 uczestników z Leszna i Kielc, Szczecina przed nami Testy w pozostałych 20 miejscowościach. Główna akcja to najbliższy weekend 17 maja: Gdańsk, Łódź, Płock, Poznań, Rzeszów, Wrocław, Warszawa, Zielona Góra, w niedzielę można pobiec w: Pile, Białymstoku, Toruniu. Kolejny weekend to Testy 24 maja w Olsztynie i Wałbrzychu, 25 maja Opole. W Krakowie sprawdzić się będzie można 31 maja. Akcję kończą Katowice 8 czerwca. Po raz pierwszy dołączyli do nas żołnierze z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego ŁASK (test 16 maja) , biegną też uczniowie z Gimnazjum nr 1 z Ostrowa Wielkopolskiego (17 maja).