biegaczW sobotę 17 maja 2014 roku- na terenie Gimnazjum nr 1 odbył się, organizowany przez naszą szkołę tj. Gimnazjum nr 1 oraz KS MARATON, pod honorowym patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego piknik „Apetyt na życie” oraz I Ostrowski Test Coopera, w którym wystartowało 153 biegaczy. Uczestnicy  Testu przez 12 minut pokonywali kolejne okrążenia bieżni boiska LA. Można było biec, maszerować..- każdy w swoim tempie. Dzięki temu każdy z uczestników mógł zmierzyć swoją formę poprzez porównanie własnego wyniku z wynikami opracowanymi przez Kennetha H. Coopera.
Pani  Iza Kusza- instruktor Zumba Fitness zapraszała uczestników poszczególnych tur biegów  jak i wszystkich pozostałych chętnych- na rozgrzewkę z Zumbą Fitness.
Mimo deszczu, kałuż i chłodu wszyscy byli usatysfakcjonowani, że nie poddali się i przeszli test (chrzest) bojowy- zarówno organizatorzy jak i uczestnicy.
Wyniki I Ostrowskiego testu Coopera zostały opublikowane na stronie www.gim1osw.pl  oraz na stronie www.testcoopera.pl
Piknik „Apetyt na życie”, z uwagi na niesprzyjające warunki (intensywny deszcz) odbywał się w sali gimnastycznej.
Gościem specjalnym spotkania był Mistrz Polski  Juniorów w Kolarstwie Szosowym Gracjan Szeląg.
Impreza  miała na celu propagowanie zdrowego trybu życia i promowanie transplantologii a przede wszystkim rekrutację dawców szpiku dla Ewy Szafrańskiej- 25 letniej mieszkanki Ostrowa, która choruje na białaczkę i pilnie poszukuje swojego „genetycznego bliźniaka”. Dzięki wolontariuszom Fundacji DKMS (nauczycielkom naszej szkoły oraz Agnieszki Zuszek)  – zarejestrowaliśmy 16 potencjalnych dawców szpiku.
Dzięki specjalistom z Centrum Rewitalizacji Medicor można było zasięgnąć porady instruktora fitness, terapeuty manualnego oraz  dietetyka, który badał także poziom tkanki tłuszczowej.
Studenci Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie oznaczali ciśnienie,  poziom glikemii.ostrow_1
Pani dr Vanessa Kaczmarek- Leki z Centrum Dializ Fresenius w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziła wykład na temat transplantologii. Wzrost świadomości ludzi i ich właściwe decyzje dają szansę na życie Tym, którzy już nie mogą czekać….
Pod okiem studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Kindley przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego- można było dokonać transplantacji nerki na misiach. Zainteresowanych dzieci- jak też dorosłych- w tym także Gracjana Szeląga- nie brakowało. Może właśnie poprzez takie działania przybliżona zostanie problematyka transplantacji i możliwości ratowania ludzkiego życia.
Jak ratować zdrowie i życie przedstawili. podczas pokazu  udzielania I-szej pomocy, ratownicy z  Komandos Medic Security oraz uczniowie naszej szkoły pod okiem pani Agnieszki Wojtczak.
Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz pana nadkomisarza Krzysztofa Kuli- uczestnicy pikniku- używając „alko- gogli” mogli przekonać się, jak reaguje i zachowuje się osoba (kierowca) będąc pod wpływem od 0,2 do 1,5 promila alkoholu we krwi.
Wszyscy uczestnicy pikniku (w wieku od przedszkolaka do nastolatka) mogli się zmierzyć w wieloboju sprawnościowym.
Spragnionych- Firma Bonart częstowała wodą oraz  gorącą kawą i herbatą.
Na głodnych- czekały pyszne, kolorowe kanapki, warzywne przekąski,  porcje różnych serów oraz przygotowane przez Restaurację STYLOWA gorące Ratatouille.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku „Apetyt na życie” i I Ostrowskiego Testu Coopera.
Zapraszamy na kolejną edycję… za rok