warszawa_kurzajewskiWszędzie pędzimy, ciągle brak nam czasu, przyswajamy tylko krótkie informacje, a najlepiej obrazki. Ciężko się wyrobić ze wszystkimi zaplanowanymi zadaniami, a pojawiają się kolejne.
W tej pogoni za brakującym czasem mamy najkrótszy możliwy bieg – 12 minutowy Test Coopera dla Wszystkich. To odległość, nasza płeć i wiek mówią o poziomie naszego wyniku. Nie ma drugiej takiej akcji, w której wygrywa każdy, kto zmierzy się ze swoimi słabościami i pokona najdłuższy dystans na jaki go teraz stać w ciągu 720 sekund.
Naszym celem jest zachęcić Cię do regularniej aktywności fizycznej, albo do sprawdzenia swoich postępów treningowych. 12 minut to bardzo niewiele: kwadrans akademicki, blok reklamowy w komercyjnej stacji telewizyjnej, stanie w kolejce do kasy w supermarkecie, czy szukanie miejsca parkingowego w centrum trwają dłużej. Nie stoi więc nic na przeszkodzie, żebyś właśnie ten czas został przeznaczony przez Ciebie na bieg.
Zapraszamy, na bieżnię tartanową Stadionu RKS SKRA ul. Wawelska 5, czekamy na Ciebie w niedzielę 19 października w godzinach 9:30 – 15:30. Testy startują co 20 minut począwszy od godziny 10:00. Udział w akcji jest bezpłatny. Aby wziąć w niej udział można zgłosić się przez internet na stronie www.testcoopera.pl lub przychodząc w dniu akcji na stadion SKRY. Każdy uczestnik akcji otrzyma numer startowy, a po biegu dyplom z przebytym dystansem i butelkę wody. Pierwsze 150 osób, które zapisało się przez internet otrzyma pamiątkową koszulkę. Taka sama ilość czeka na osoby, które przyjdą na Test w dniu akcji.
Swój udział w Teście zapowiedziały liczne grupy sportowców m.in.: grupa Boot Camp, pływacy z Legii Warszawa, drużyna Futsalu AZS UW. Czekamy jeszcze na zgłoszenia grup, które chciałyby wspólnie pobiec.
Osoby, które nie mogą wziąć udziału w Teście w najbliższą niedzielę lub osoby, które chcą poprawić swój wynik ze SKRY zapraszamy na Test do Ursusa. Po uroczystym otwarciu nowej bieżni tartanowej 25 października (sobota) o godzinie 10:30 będzie możliwość sprawdzenia swoich sił w Teście Coopera dla Wszystkich oraz w biegach sztafetowych.
Ważna informacja – z okazji Testu Coopera nie zamkniemy miasta dla biegaczy, korzystamy jedynie z bieżni tartanowej na stadionie SKRA, gdzie łatwo dojechać z każdej części miasta.
Test Coopera dla Wszystkich to akcja organizowana od 2010 r. przez AZS Środowisko Warszawa na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki mająca na celu propagowanie aktywności fizycznej. Biegi w ramach akcji odbywają się w całej Polsce na wiosnę i na jesieni. Październikowa edycja wystartowała 12 października w Krakowie, gdzie 400 osób wzięło udział w imprezie, kolejne Testy zaplanowane są na najbliższy weekend (18-19 października) oraz na kolejny weekend (25-26 października). 18 października zapraszamy do Białegostoku, Leszna, Łodzi i Wrocławia, 19 października to Testy w Opolu i Warszawie na Skrze, kolejny weekend to Testy w 25 października w Gdańsku i Rzeszowie i w Warszawie (Ursus), a  w niedzielę 26 października na zakończenie jesiennej edycji, możecie sprawdzić się w Lublinie.
Od 2011 r. w akcji wzięło udział prawie 30 tysięcy osób pokonując wspólnie dystans ponad 67 tysięcy kilometrów (1,75 obwodu kuli ziemskiej liczonej po równiku)
Warszawski Test Coopera dla Wszystkich współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Stołecznego Warszawy.